مقالات

دلایل انتخاب شیر پروانه ای چیست؟

دلایل انتخاب شیرپروانه ای چیست؟

دلایل انتخاب شیر پروانه ای چیست؟ شیرهای پروانه ای جریان انواع سیالات را با حرکت ۹۰ درجه چرخشی کنترل می کنند. این شیرها در مقایسه با سایر شیرآلات صنعتی دارای مزیت‌هایی هستند که آنها را بسیار کاربردی می کند.

انتخاب شیرهای پروانه ای فرآیندی برای ارزیابی نیازهای برنامه شما و انتخاب شیر مناسب در برابر ویژگی های مورد نیاز است.

در این مقاله از وب سایت فارکو پنوماتیک، سه عاملی را که باید هنگام تهیه و خرید شیر پروانه ای در نظر بگیرید، مورد بحث قرار می دهیم، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

شیر پروانه ای چیست؟

شیر های پروانه ای نام خود را از عملکرد بال مانند دیسک گرفته است که در یک حرکت چرخشی ۹۰ درجه می چرخد. شیرهای پروانه ای سریع و آسان باز و بسته می شوند و اپراتورها می توانند از آنها برای راه اندازی، توقف و تنظیم جریان استفاده کنند.

شیرهای پروانه‌ ای را می ‌توان در موقعیت ‌های کاملاً باز یا بسته و حتی برای کاربردهای غیر بحرانی دریچه گاز استفاده کرد.

مزایای شیرهای پروانه ای چیست؟

مزایای انتخاب شیرپروانه ای چست

شیرهای پروانه ای مزایای بسیار خوبی در مقایسه با شیرهای دروازه ای، شیرهای گلوب و شیرهای توپی دارند. آنها سبک وزن هستند، به این معنی که اکثر سیستم ها می توانند به راحتی از آنها پشتیبانی کنند، و معمولاً هزینه کمتری دارند و فضای کمتری را اشغال می کنند.

بررسی و خرید شیر زاویه ای از فارکوپنوماتیک

نگهداری دریچه های پروانه ای نیز آسان است و شامل حداقل قطعات متحرک بدون سوراخ برای به دام افتادن مایعات است. این شیرها برای بسیاری از سیستم های سیال مختلف از جمله مایعات حاوی مقادیر زیادی جامدات معلق و حتی دوغاب مناسب هستند.

انتخاب شیرهای پروانه ای

برای اطمینان از انتخاب بهترین شیر پروانه ای، هنگام خرید فاکتورهای زیر را مد نظر قرار دهید:

۱-شکل بدنه

شیرهای پروانه‌ ای می‌توانند در سبک‌های مختلف تولید شده باشند تا با نیازهای مختلف سیستم‌های لوله‌ کشی مطابقت داشته باشند. برخی از شیرها در امتداد وسط یک خط فرآیند مورد نیاز هستند که بین دو فلنج لوله مجاور قرار می گیرند.

این شیرهای پروانه ‌ای به نام ویفر معروف هستند و سبک وزن هستند، که آنها را تبدیل به گزینه ‌ای ارزان‌ تر با نصب راحت تر

تبدیل می‌کند و در نتیجه هزینه ‌های نصب را کاهش می ‌دهد.

۲-مواد

شیرهای پروانه ای از مواد مختلفی ساخته می شوند و مهم است که در هنگام خرید شیرهای پروانه ای در نظر بگیرید که

این مواد در محیطی که می خواهید استفاده کنید،چگونه عمل می کنند.

شیرها می توانند غیر فلزی یا فلزی باشند و متداول ترین مواد برای شیرها چدن داکتیل یا فولاد کربنی است زیرا به راحتی در

دسترس و مقرون به صرفه هستند.

محصولات فارکو: خرید جک پنوماتیک

با این حال، این مواد در برابر خوردگی مقاوم نیستند و شما باید شیرپروانه ای از جنس استنلس استیل را که مستعد خوردگی

است را انتخاب کنید.

فولاد ضد زنگ ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد، اما در برابر خوردگی و دماهای بالا مقاوم است. در شرایط شدید، جایی که افت فشار و خوردگی زیاد است، ممکن است به یک شیر پروانه ای ساخته شده از مواد بهتری نیاز باشد.

۳-افت فشار

افت فشار به تغییر فشار سیال بین ورودی و خروجی شیر اشاره دارد. هنگام تشخیث اندازه شیر پروانه ای مورد نیاز،باید به آن توجه کنید. برای تنظیم جریان، اگر افت فشار در شیر کاملاً باز به اندازه کافی بزرگ نباشد.

شیر تا زمانی که نزدیک موقعیت کاملاً بسته نباشد قادر به کنترل یا تغییر جریان سیال به هیچ وجه نخواهد بود. در این حالت باید شیر پروانه ای با دهانه کوچکتر انتخاب کنید.

کلام آخر

شیرهای پروانه ای مزایای قابل توجهی در مقایسه با سایر انواع رایج شیرها دارند و همچنین مقرون به صرفه و سبک وزن هستند. آنها بهترین گزینه برای بسیاری از نیازهای شما هستند و در سبک ها و اندازه های مختلف تولید می شوند و به گونه ای طراحی شده اند که تا حد امکان کارآمد باشند.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که نوع شیر پروانه ای مورد نیازتان را تشخیص دهید و بتوانید مناسب ترین شیر را بخرید . شما می توانید کلیه محصولات شیر میکروسوییچی پنوماتیک، شیر چرخشی ۵/۲، شیر فشاری ۵/۲ پنوماتیک، شیر قارچی ۵/۲، شیر قارچی ۵/۲ پنوماتیک قفل شو و شیر میکروسوئیچ ۵/۲ پنوماتیک را از فروشگاه ما تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 3 =