مقالات

کمپرسور باد پنوماتیک

کمپرسور باد پنوماتیک

یکی از ابزار های ضروری در صنعت، کمپرسور باد پنوماتیک بوده که در اکثر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه انواع مختلفی دارد که در زمان خرید باید مورد بررسی و تحقیق قرار گیرد. در ادامه به صورت مفصل در مورد این دستگاه صحبت خواهیم کرد.

کمپرسور باد چیست

کمپرسور هوا یا کمپرسور پنوماتیک یکی از تجهیزات کاربردی در مشاغل مختلف بوده که با استفاده از انرژی الکتریکی یا سوخت دیزلی هوا را فشرده یا متراکم می کند. متراکم سازی گاز داخل کمپرسور ها با استفاده از دینام انجام می شود. در نظر داشته باشید در خروجی گاز کمپرسور از لوله های خنک کننده استفاده می شود. در ادامه به کاربرد این دستگاه و انتخاب آن می پردازیم.

کمپرسور باد چیست

انواع پمپ باد

اگر قصد خرید کمپرسور باد پنوماتیک را دارید، باید از انواع آن اطلاع داشته باشید. این دستگاه بر اساس نحوه عملکرد و کار آن تقسیم بندی گردیده و به دو صورت کمپرسور های دینامیک و کمپرسور های با جابجایی مثبت تقسیم بندی می شوند.

مزایا استفاده از کمپرسور باد

پمپ های پنوماتیک را می توان برای فعالیت ‌های مختلفی مورد استفاده قرار دهید. همچنین دستگاه کاربرد های صنعتی و خانگی دارد. در انواع باشگاه های ورزشی برای پر کردن توپ، در لاستیک فروشی ها، تعمیرگاه های خودرو، برای چرخواندن پیچ کابینت ها و چوب، کارخانه های خودروساز و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

در هنگام خرید به عملکرد مناسب پمپ پنوماتیک دقت نمایید. دستگاهی را خریداری کنید که قدرت مناسب برای فعالیت مورد نظر شما را داشته باشد. نیروی باد در داخل کمپرسور ذخیره گردیده و در صورت استفاده با فشار بر روی قطعه مورد نظر وارد می شود. با اتصال انواع دریل یا تجهیزات دیگر می‌ توانید برای سوراخکاری دیوار و غیره مورد استفاده قرار دهید. در ادامه به کاربرد های کمپرسور باد می پردازیم.

کاربرد های کمپرسور باد پنوماتیک صنعتی

کمپرسور های بادی در صنایع مختلفی کاربرد داشته و می توانیم به انواع کمپرسور موتور جت، پتروشیمی، صنعت کشاورزی، ماشین آلات سنگین، صنعت نساجی، نیروگاه ‌های انتقال برق، تجهیزات برودتی، حرارتی، کابین هواپیما، زیردریایی و صنعت پزشکی و دندانپزشکی اشاره نماییم. کاربرد های دیگری نیز دارد که می توانید با استفاده از نیروی باد برای تمیز کاری محیط، شارژ کردن تجهیزات پنوماتیکی و سیستم های بالا بردن این مورد استفاده قرار دهید.

کاربرد های کمپرسور باد پنوماتیک صنعتی

انتخاب و خرید پمپ باد

انتخاب کمپرسور باد پنوماتیک به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ابتدا نوع فعالیت خود را مشخص کنید و با توجه به نوع فعالیت خود ظرفیت مشخصی از دستگاه را خریداری نمایید. کمپرسور باد پنوماتیک در انواع مختلف با توجه به نیاز کاربران تولید می گردد. در ادامه به انواع ظرفیت دستگاه پمپ باد می پردازیم و می‌توانید با توجه به تقسیم بندی و انواع دستگاه اقدام به خرید نمایید. برای مشاهده انواع پمپ باد می توانید به فروشگاه سایت مراجعه نمایید.

ظرفیت کمپرسور باد

کمپرسور باد پنوماتیک دارای ظرفیت های مشخصی هستند که می توانیم به کمپرسور های ۱۵۰ لیتری الی کمپرسور های بزرگ صنعتی در مقیاس بالای ۱۰۰۰ لیتر اشاره نماییم. کمپرسور های ۱۵۰ لیتری حجم کوچک ترین دارند و پیستون این نوع کمپرسور به صورت رفت و برگشت تک مرحله ای باعث شارژ باد داخل مخزن می شود. در نظر داشته باشید روغن کاری کمپرسور های ۱۵۰ لیتری اهمیت بسیار بالایی دارد و قابلیت جابجایی آسان نیز دارد.

کمپرسور ۲۵۰ لیتری از مخزن بزرگتری تشکیل شده و طول عمر به نسبت بالایی خواهد داشت. اگر قصد خرید کمپرسور های صنعتی و بزرگ را دارید می توانید از کمپرسور های ۷۵۰ لیتری یا بزرگ تر خریداری نمایید که برای استفاده جک های پنوماتیکی و سایر تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع مخازن دارای دو سیلندر موازی بوده که در صورت خرابی سیلندر دوم باعث ایجاد فشار هوا در داخل مخزن می شود.

برخی از کمپرسور های بادی وجود دارد که ظرفیت کمتر از ۱۰۰ لیتر را دارا بوده و برای مصارف خانگی و یا صنایع کوچک تر مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به بودجه و نوع فعالیت خود مخازن و کمپرسور مناسبی را خریداری نمایید. برای اطلاعات بیشتر و خرید اطلاع از هزینه های قیمت کمپرسور باد با کارشناسان فروش شرکت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + هشت =