مقالات

نایاب ترین قطعه پنوماتیک

نایاب ترین قطعه پنوماتیک

سیستم پنوماتیک دارای اجزای حساسی بوده و در صورت ایراد بخشی از سیستم دچار ایراد می شود. برای آشنایی با نایاب ترین قطعه پنوماتیک با ما همراه باشید.

تجهیزات پنوماتیک

سیستم پنوماتیک دارای اجزا و تجهیزات گسترده ای بوده و در طیف های وسیعی برای کاربرد های مختلف تولید می ‌شود. به صورت عمده برای راه اندازی سیستم پنوماتیکی نیاز به تجهیزاتی که در ادامه اشاره می کنیم وجود دارد. شیر کنترل، سیلندر های پنوماتیک، گریپر های پنوماتیک، تجهیزات خلا، تجهیزات آماده سازی هوای فشرده، فیلتر رگولاتور های پنوماتیک، روغن زن، خشک کن، واحد مراقبت پنوماتیک، اتصالات شیلنگ ها و پمپ های فرایندی از جمله تجهیزات ضروری برای راه اندازی سیستم پنوماتیکی است.

واحد مراقبت پنوماتیک

واحد مراقبت پنوماتیک به عنوان بخشی از سیستم پنوماتیکی محسوب می شود. این بخش در مسیر کمپرسور باد قرار تا باعث افزایش طول عمر و راندمان کاری سیستم شود. برای کاهش هزینه های سیستم پنوماتیک وجود واحد مراقبت پنوماتیک اهمیت بسیاری دارد. در کارخانجات مختلف داخلی و خارجی این واحد طراحی می شود به صورت عمده واحد مراقبت پنوماتیک دارای سه قسمت اصلی بوده که می توانیم به فیلتر، رگلاتور و روغن زن اشاره نماییم.

واحد مراقبت پنوماتیک

کاربرد رگلاتور در سیستم پنوماتیک

رگلاتور سیستم پنوماتیکی برای کاهش و تنظیم فشار باد مورد استفاده قرار می گیرد. فشار بیش از حد منجر به خرابی سیستم پنوماتیکی می شود. در ابزارآلات پنوماتیکی فشار وجود دارد و می توان با تنظیم آن فشار دلخواه را بر روی سیستم ایجاد نمایید. رگلاتورها سوپاپی وجود دارد که در صورت افزایش یکباره باد امکان تخلیه و کاهش فشار وجود دارد.

در صورتی که قصد خرید تجهیزات پنوماتیکی یا هیدرولیکی را دارید، می توانید به فروشگاه لوازم هیدرولیکی و پنوماتیکی فارکو مراجعه نمایید. این مجموعه مرکز پخش تجهیزات و لوازم پنوماتیکی بوده و امکان خرید انواع تجهیزات واحد مراقبت پنوماتیک، رگلاتور پنوماتیک، فیلتر پنوماتیک، روغن زن پنوماتیک و نایاب ترین قطعه پنوماتیک را می توانید از مجموعه پنوماتیک فارکو خریداری نمایید. در ادامه به جزییات نایاب ترین قطعه پنوماتیک می پردازیم.

فیلتر هوا در سیستم پنوماتیک

ذرات معلق و آلوده در هوا ممکن است وارد جریان هوای سیستم پنوماتیکی شده و در نهایت باعث افت قدرت دستگاه شود. برای از بین بردن هوای آلوده می توانید از فیلتر هوای پنوماتیک استفاده نمایید. در صورت عدم استفاده از فیلتر، ذرات معلق درون سیستم فشرده شده و باعث زنگ زدن قطعات یا ورود آسیب های جبران ناپذیر سیستم شود. می توانید برای این موارد از فیلتر هوای مناسب استفاده نمایید.

به این مورد نیز توجه نمایید که جریان هوا پس از عبور از سوراخ ها دچار افت فشار شده و اگر سوراخ های فیلتر ریزتر باشد. افت فشار بیشتر خواهد بود. سعی کنید فیلتری را انتخاب کنید که مناسب کارکرده سیستم پنوماتیک شما باشد. اگر سوالی در مورد انواع سیستم های پنوماتیکی و هیدرولیکی دارید، می توانید با کارشناسان سایت پنوماتیک فارکو در ارتباط باشید.

فیلتر هوا در سیستم پنوماتیک

روغن زن پنوماتیک

روغن کاری ابزارآلات پنوماتیک اهمیت بسیار بالایی داره و باعث از بین رفتن اصطکاک بین اجزای سیستم پنوماتیکی می شود. هوای عبوری از رگلاتور با روغن تماس پیدا کرده و در نتیجه هوای خروجی دارای بخارات روغن می شود. در نظر داشته باشید مخزن روغن به صورت چشمی تحت نظر قرار می گیرد. و در صورت اتمام روغن باید به آن روغن مخصوص سیستم اضافه شود. اگر سیستم روغن کاری شود. باعث افزایش ایرادات سیستم در نتیجه خرابی بخشی از سیستم پنوماتیک می شود.

نایاب ترین قطعه پنوماتیک

انتخاب تجهیزات سیستم پنوماتیک اهمیت بسیار بالایی دارد. در زمان انتخاب تهجیزات کاربردی باعث می شود، سیستم کارکرده مناسبی داشته باشد. توجه به نوع شیر برقی، انتخاب جک پنوماتیک استاندارد، بررسی سیلندر پنوماتیکی،  انتخاب شیر های پنوماتیک و یغره اهمیت بسیار بالایی دارد.

در این بحث به بررسی نایاب ترین قطعه پنوماتیک پرداختیم. سعی کنید تجهیزات پنوماتیکی را از مجموعه های معتبری خریداری نمایید. در صورتی که قصد خرید تجهیزات پنوماتیک با گارانتی و خدمات پس از فروش را دارید، می توانید به مجموعه پنوماتیک فارکو مراجعه کرده و انواع شیرآلات، انواع تجهیزات جک، سنسور جک، واحد مراقبت پنوماتیک، شیر های برقی و غیره را خریداری نمایید. امیدواریم مطالب بررسی شده با عنوان “نایاب ترین قطعه پنوماتیک” مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + شانزده =