مقالات

محاسبه نیرو جک پنوماتیک

محاسبه نیرو جک پنوماتیک

نحوه محاسبه نیرو جک پنوماتیک

برای محاسبه نیروی جک پنوماتیک می توانید از از فرمول های ریاضی استفاده نمایید. در ابتدا مساحت سطح مقطع جک را به سانتیمتر محاسبه کرده و در میزان بار سیستم پنوماتیک ضرب نمایید. با این کار می توانید میزان نیروی تولیدی به کیلوگرم را به دست آورید.

در نظر داشته باشید مقدار اصطکاک در محاسبات نیرو ۱۰ درصد صرف نظر می شود. پس نیرویی که توسط یک سیلندر به وجود می آید، تابعی از فشار هوا، قطر پیستون و مجموع مقاومت های اصطحکاکای است. در نتیجه نیروی پیستون در حالت استاتیک محاسبه می شود.

نحوه محاسبه نیرو جک پنوماتیک

محاسبه نیرو پنوماتیک با فرمول ریاضی

F= (D^۲. π) /۴ ×p

در این فرمول D به معنای قطر پیستون بوده و منظور از f نیروی فنر بر حسب کیلوگرم است. F قدرت پنوماتیک بر حسب کیلوگرم و پی فشار هوا است که بر حسب بار محاسبه می شود.

محاسبه نیرو پنوماتیک با فرمول ریاضی

 

مزیت های استفاده از جک چیست؟

انواع جک هیدرولیک و جک پنوماتیک متفاوت از همدیگر هستند. جک هیدرولیک به معنای جریان حرکت مایع بوده و به دلایل خاصیت زنگ زدگی آن می توانید در صنایع مختلفی استفاده نمایید. جک های هیدرولیکی هزینه بالا تری نسبت به جک های پنوماتیکی داشته ولی اگر به صورت کلی بررسی کنیم، هزینه های مقرون به صرفه و با توجه به کارایی آن خواهیم داشت.

مزیت های استفاده از جک چیست

سیستم های هیدرولیکی به قدرت و سرعت بالای کنترل شده مشهور هستند. از سیستم های پنوماتیکی نیز برای انتقال و جابجایی این نیرو در ورن پایین تر و سرعت حذکتی متوسط مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی جک با کیفیت

جک های با کیفیت طراحی ساده ای داشته که بتوانید به صورت آسان استفاده نمایید. وزن کمتر جک های هیدرولیکی از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌توانید بر حسب کاربرد خود در طرح ها و نمونه های مختلفی خریداری نمایید. برای عملکرد جک نیاز به فضایی بسیار بزرگی وجود ندارد و بهترین گزینه برای جابجایی اجسام سنگین محسوب می شود.

یکی از مجموعه های معتبر در زمینه فروش تجهیزات پنوماتیک و هیدرولیکی، مجموعه فارکو پنوماتیک است. می‌توانید انواع واحد مراقبت پنوماتیک، شیر برقی هیدرولیک، تجهیزات ابزار دقیق و سایر منظومات پنوماتیک را خریداری نمایید. ادامه به تفاوت جک بی کیفیت و با کیفیت می پردازیم.

حداکثر قدرت و ارتفاع جک های هیدرولیکی

به صورت کلی جک هیدرولیکی قدرت بیشتری نسبت به جک های پنوماتیکی دارد. برای خرید جک باید به معیار ها و تجهیزات قابل جابجایی خود توجه نمایید. بر اساس فشار بار جابجایی اقدام به خرید جک مورد نظر خود نمایید. حداکثر ظرفیت و حداکثر ارتفاع محل کاری شما بستگی خواهد داشت. می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت جک هیدرولیک، انواع تجهیزات هیدرولیکی و پنوماتیکی به فروشگاه لوازم پنوماتیک فارکو پنوماتیک مراجعه نمایید. در زمان مشاوره با کارشناسان فنی سایت اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

حداکثر قدرت و ارتفاع جک های هیدرولیکی

در برخی موارد ممکن است جک هیدرولیک قدرت کافی برای جابجایی اجسام را نداشته باشد. برای بررسی مورد حتما به حجم روغن موجود در جک هیدرولیکی توجه نمایید. در صورت کمبود روغن یا نشتی یا خرابی بخشی از سیستم این اتفاق روی می دهد. انواع جک هیدرولیکی جا به جایی باید حرکت نرم و یکنواختی داشته باشد.

اگر جک حرکت های ضربه ای داشته باشد، باعث خرابی میله و قسمت های مختلف جک می شود. بحث امروز ما در مورد تفاوت جک بی کیفیت و با کیفیت بود. امیدوارم مطالب بررسی شده در این مقاله به عنوان “تفاوت جک بی کیفیت و با کیفیت” مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 4 =