مقالات

شیر پروپرشنال چیست؟

یکی از شیر های صنعتی برای تنظیم پارامتر های فشار و سرعت، شیر پروپرشنال بوده که با توجه به کارایی آن برای کاربران ساخته می شود. با ما همراه باشید این شیر صنعتی قدرتمند را بررسی نماییم.

تعریف شیر پروپرشنال

یکی از شیر های پر قدرت صنعتی، شیر پروپرشنال بود که جزء شیر های هیدرولیکی محسوب می‌ شود و بیشتر برای تنظیم پارامتر های فشار، سرعت، جریان سیستم و غیره کاربرد دارد. این شیر اغلب در داخل سیستم مورد نظر استفاده شده که امکان کنترل نوسانات شدید جریان و فشار را داشته باشد. این کنترل این نیرو توسط نیروی انسانی امکان پذیر نبوده ولی می توان با تنظیم برنامه خروجی مورد انتظار را از سیستم با توجه به شیر پروپرشنال داشته باشیم.

تعریف شیر پروپرشنال

سیستم شیر پروپشنال

شیر پروپرشنال مانند سایر شیرهای هیدرولیکی بوده و وظیفه کنترل فشار، دما موردنظر را برعهده دارد اما از نظر تحرک مانند شیر های برقی ساخته می شود که دارای مدار الکتریکی پیچیده‌ای است.

محصولات فارکو: خرید انواع جک پنوماتیک 

در واقع شیر های پروپرشنال هیدرولیک نمونه پیشرفته تر شیر هیدرولیکی ساده بوده و می‌ تواند برای کنترل دقیق فشار خروجی کاربردی باشد. اگر از نظر قیمت بررسی کنیم، شیر های پروپرشنال قیمت بالاتری نسبت به شیر های هیدرولیکی ساده تر دارد اما دقت و سرعت بالای آن باعث محبوبیت این دستگاه شده است.

انواع شیر پروپشنال

شیر های پروپرشنال هیدرولیک در سه نوع، شیر پروپرشنال کنترل جهت، شیر پروپرشنال کنترل جریان و شیر پروپرشنال کنترل فشار ساخته می شود. هر کدام از این موارد ذکر شده، با توجه به کاربرد آن در صنعت خریداری می شود. جهت خرید شیر پروپشنال هیدرولیک می توانید به فروشگاه سایت ما مراجعه نمایید.

مزایا و کاربرد های شیر پروپشنال

شیر پروفشنال کاربرد های مختلفی برای کاربران دارد که می توانیم به ویژگی های قابل اطمینان بودن و مقرون به صرفه بودن آن اشاره نماییم. به صورت کلی اگر فشار یا جریان خروجی در طول یک فرایند خاص به فرایند دیگری تغییر یابد، شیر پروپرشنال گزینه مناسبی بوده و می تواند کاربردی باشد. به دلیل اینکه شیر های پروپرشنال واکنش سریع دارند، در نتیجه امکان کنترل مداوم را برای کاربران امکان پذیر می کند. در صورت استفاده از شیر پروفشنال می ‌توان به فشار یا جریان پایداری در شیر دست یابید.

مزایا و کاربرد های شیر پروپشنال

خرید شیر پروپشنال مناسب

پارامتر ها و مولفه های بسیاری در زمان خرید شیر پروفشنال وجود دارد که باید آن ها را در نظر داشته باشید.

قدم اول فشار و جریان اندازه گیری سیستم خود را در نظر بگیرید. اگر قصد تنظیم فشار، جریان و دمای سیستم مورد نظر را دارید، انتخاب شیر پروفشنال مناسب خواهد بود. سرعت جریان مد نظر خود را محاسبه نمایید. همچنین عملیات انجام تنظیم دما نیز بسیار اهمیت دارد که قابل کنترل با شیر پروفشنال خواهد بود. در آخر نیز بودجه مورد نظر برای خرید شیر پروفشنال را نیز در نظر داشته باشید. با در نظر گرفتن این موارد می توانید شیر پروفشنال مناسب را زیر نظر مشاور ها و کارشناسان فروش سایت خریداری نمایید.

افزایش بازدهی فعالیت مورد نظر با خرید شیر پروپشنال

شیرهای پروپرشنال هیدرولیک مزیت های بسیاری دارد که در نتیجه باعث افزایش بازدهی فعالیت مورد نظر می شود. از جمله موارد کاربردی شیر پروپرشنال ایجاد بازدهی بالا، ایجاد امنیت سیستم، قطع اتصالات سیستم در زمان خرابی یا بروز مشکل کنترل بسیار دقیق و منظم پارامترهای دستگاه هیدرولیک مورد نظر است.

بررسی در فارکو: خرید شیر برقی هوا 

برای کنترل دمای محفظه های کوره ها، آزمایش نشت انواع محصولات صنعتی و نظامی کاربرد دارد. همچنین با توجه به ماهیت تنظیم فشار شیر پروفشنال می ‌توانید برای پر کردن انواع بطری ها و غیره مورد استفاده قرار دهید.

کنترل سرعت با شیر پروپشنال

در کنار تمامی مزایای شیر پروفشنال می توانید به کنترل سرعت این شیر اشاره نماییم. با توجه به اینکه طبق فرمان عملگر های خود فعالیت می کند. در هنگام شروع و پایان جک به آرامی حرکت کرده و دستور مورد نظر را انجام می دهد. در نظر داشته باشید کنترل فشار باید با دقت بسیار بالایی انجام شود که در صورت عدم انجام صحیح ممکن است مشکلات بسیاری از جمله خطر های ایمنی و سلامتی رخ دهد. بحث امروز ما در مورد معرفی شیر پروفشنال بود. جهت مشاوره خرید یا اطلاع از قیمت های این محصول به فروشگاه سایت مراجعه نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 10 =