مقالات

شیر سوزنی

شیر سوزنی

اگر به خطوط لوله در صنایع مختلف توجه کنید، انواع شیر سوزنی را مشاهده می کنید. این سری شیر پنوماتیک در انواع مختلف و با توجه به نوع سیال عبوری تولید می گردد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این محصول با ما تا آخر بحث همراه باشید.

یکی از شیر آلات صنعتی بوده که به وسیله رزوه های طراحی شده بر روی آن قابل حرکت است و در نتیجه باعث کنترل جریان سیال عبوری می شود. این شیر ها در مسیر عبور سیال برای کنترل دبی جریان نصب می شود.

جنس

با توجه به کاربرد این محصول از جنس مختلفی تولید می گردد. غلاف شیر های سوزنی را می توان از فولاد ضد زنگ، برنج و غیره ساخت و با توجه به دامنه مقاومت شیمیایی آن متفاوت خواهد بود. برای مشاهده شیر های سوزنی می توانید به فروشگاه سایت مراجعه کنید.

جنس شیر سوزنی

کاربرد ها در صنعت

با توجه به مزیت های تحمل‌پذیری فشار بالا جزء ابزار های ضروری در فعالیت ‌های صنعتی محسوب می شود. این قطعه بدنه یکپارچه ای داشته و در بخش هایی از کارگاه یا کارخانه برای انتقال سیال عبوری مورد استفاده قرار می گیرد. اگر در صنایع غذایی، دارویی، نیروگاه ‌ها،  محصولات شیمیایی و غیره  فعالیت می کنید، این شیر کاربردی خواهد بود.

این قطعه ساختار نزدیکی به شیر توپی استیل داشته اما به جای دیسک از قطعه مخروطی شکل سوزنی استفاده می شود که در انتهای میله اصلی شیر قرار می گیرد. این قطعه مخروطی شکل به همراه سوزان باعث قطع یا اتصال جریان عبوری می شود. برای کنترل جریان دبی می توانید با توجه به استانداردهای جهانی از شیر سوزنی استفاده نمایید. در نظر داشته باشید به دلیل رزوه های ریزی که در شیر های سوزنی وجود دارد، باعث افزایش دقت و سرعت آن در کنترل جریان عبوری می شود.

انواع بر اساس کاربرد های آن

این سری شیر ها با توجه به کاربرد آن در انواع مختلفی تولید می گردد. شیر بخار، شیر فولادی و شیر برقی برنجی عمده ترین نوع شیر ها بوده که در صنایع مختلف کاربرد دارد. برای بررسی جزئیات بیشتر قبل از خرید با کارشناسان فروش سایت در ارتباط باشید تا بتوانید راهنمایی‌ های لازم جهت خرید این محصول را دریافت کنید.

شیر سوزنی بخار چیست؟

شیر های سوزنی بخار برای عبور انواع سیالات مورد استفاده قرار گرفته و کاربرد آن بیشتر از انواع دیگر شیر های سوزنی است. اگر قصد خرید شیر بخار را دارید، می توانید در انواع شیر بند آور کروی، شیر بند آور ترکیبی و شیره بند آور سرپوش دار خریداری نمایید.

یکی از مزایای شیر بخار ساختار به شکل دریچه بوده که مانند بشقاب تولید گردیده است. وقتی بند آور در جهت خلاف جریان متصل شود، انرژی جنبشی سیال از مسدود شدن مانع سیال جلوگیری می‌ کند و در نتیجه باعث باز شدن شیر مورد نظر می شود. وقتی بند آورد در جهت جریان بسته شود، به همراه انرژی جنبشی باعث بسته شدن شیر و در نتیجه مانع باز شدن شیر می شود.

شیر سوزنی بخار چیست؟

شیر سوزنی برنجی

شیر سوزنی برنجی یکی دیگر از انواع متریال ها است که کاربرد آن در برابر مواد شیمیایی و خورنده است. این شیر برای سیستم های هیدرولیک آب شور با دمای بالا و لوله کشی های گاز مناسب است. می توانید همچنین برای سیالات خنثی و غیر خورنده نیز استفاده نمایید.

شیر سوزنی فولادی

یکی از محصولات با کیفیت و با دوام سری شیر های سوزنی نوع فولادی بوده که از جنس فولاد ضدزنگ ساخته می شود. این شیر نیز مقاومت بالایی در برابر محصولات شیمیایی و سیال مورد نظر دارد. این نوع قدرت و دوام بیشتری نسبت به انواع مدل های پیشین با توجه به کاربرد شما دارد. در برابر دما و فشار بالا می توانید از این شیر استفاده نمایید.

در نظر داشته باشید با توجه به جنس فلز می توانید برای محصولات شیمیایی خطرناک یا آب دریا نیز مورد استفاده قرار دهید. بحث امروز ما در مورد معرفی و بررسی انواع شیر های سوزنی بود و سعی داشتیم انواع شیر سوزنی را معرفی کرده و به بررسی و دقیق جزئیات آن بپردازیم. اگر سوالی در مورد این محصول و خرید آن دارید، قبل از ثبت سفارش با کارشناسان فروش سایت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + شانزده =