مقالات

شیر اطمینان

شیر اطمینان

شیر اطمینان پنوماتیک به طور معمول در محیط های تحت فشار کاربرد داشته و برای با توجه به نوع کاربری شما عمر طولانی دارد.

شیر پنوماتیک چیست

شیرهای پنوماتیک تجهیزاتی هستند که باعث کنترل سرعت فشار و دبی هوای عبوری در سیستم های بادی می شود با توجه به اینکه سیستم انتقال قدرت از طریق فشار هوا انجام می‌شود. این شیر ها از عبور فشار هوا جلوگیری می کند قبل از خرید اطلاع از اجزای کنترلی شیرهای پنوماتیک اهمیت بسیار بالایی دارد.

مکانیزم شیر اطمینان پنوماتیک

باعث کنترل ورود نیروی باد شده و توانایی قطع یا وصل آن را بر عهده دارد. در قدیم این نوع شیر ها به صورت دستی انجام می شد که امکان به وجود آمدن خطرات بالا می رفت. امروزه شیر های اطمینان پنوماتیک به صورت برقی تولید می گردند و از طریق جریان الکتریکی به سیستم دستور ارسال می شود. با توجه به جریان الکتریکی موجود و خاصیت آهنربایی آن باعث تغییر وضعیت در شیر اطمینان پنوماتیک می شود.

شیر اطمینان

کاربرد ها

معمولا در فضا های تحت فشار مورد استفاده قرار گرفته و هدف از آن جلوگیری از خطر های جانی، مالی، حفاظت و ایمنی است. شیر های پنوماتیک برای انواع فضا ها مورد استفاده قرار گرفته و توسط اپراتور سیستم مربوطه بررسی و کنترل می شود.

انواع

اگر قصد خرید انواع شیر پنوماتیک را دارید در ابتدا باید نوع سیستم و حوزه فعالیت خود را مشخص نمایید. شیرهای پنوماتیک در سه دسته اصلی بوده و می توانید در انواع شیر پنوماتیک کنترل جهت، شیر پنوماتیک کنترل جریان، شیر پنوماتیک کنترل فشار، شیر های اطمینان پنوماتیک پروپرشنال و شیر های اطمینان پنوماتیک ماژولار خریداری نمایید.

در نظر داشته باشید شیرهای اطمینان برای کنترل فشار هوا یا گاز نبوده و برای کنترل انواع سیال نیز مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال برای کنترل عبور آب، روغن و انواع سیال شیمیایی نیز می توانید از شیر های اطمینان پنوماتیک استفاده نمایید. اگر قصد خرید انواع محصولات پنوماتیک را دارید، به سایت فروشگاه مراجعه کرده و محصول مورد نظر را خریداری نمایید.

انواع شیر های اطمینان

  • شیر اطمینان کنترل فشار

برای تنظیم فشار مخزن می توانید از شیر کنترل فشار پنوماتیک استفاده نمایید. با نصب شیر اطمینان کنترل فشار می توانید فشار ثابتی را در سیستم مورد نظر حفظ کرده و ایمنی دستگاه را افزایش دهید. شیر های کنترل فشار به همراه یک فنر قابل تنظیم عرضه می شود هرگاه فشار بیشتری به شیر مورد نظر وارد شود، باعث جمع شدن فنر می شود که با تخلیه سیال مورد نظر همراه است.

  • شیر اطمینان کنترل جریان

شیر های کنترل جریان در سیستم های پنوماتیک استفاده می شود که با نصب آن مسیر عبور هوا را محدود می کند و از از خروج ناگهانی فشار جلوگیری می شود. برای انواع سیلندر ها می توانید از شیر اطمینان پنوماتیک کنترل جریان استفاده نمایید. در نظر داشته باشید این رو شیر های اطمینان در انواع دستی، مکانیکی و پنوماتیکی تولید می گردند. برای اطلاع از قیمت جک پنوماتیک، شیر برقی، شیر برقی پنوماتیک و واحد مراقبت پنوماتیک با همکاران ما در ارتباط باشید.

  • شیر های کنترل جهت

یکی دیگر از شیرهای اطمینان، شیر پنوماتیک کنترل جهت بوده که برای چرخواندن گذرگاه دبی مورد استفاده قرار می گیرد. شیر کنترل جهت باعث جهت حرکت شفت یا میله جک گردیده که باعث کنترل سیال مورد نظر می شود. شیر های کنترل جهت در دو نوع تولید می گردد که یک سری برای قطع و وصل جریان و یک سری برای یک سو کردن جریان مورد استفاده قرار می گیرد که با توجه به نوع کاربرد آن می توانید مورد استفاده قرار دهید.

خرید و انتخاب

در زمان خرید باید موارد مختلفی را مورد بررسی قرار دهید. قبل از تمامی موارد نوع سیال خود را در نظر داشته باشید. شیری را انتخاب کنید که توانایی کنترل فشار سیال مورد نظر شما را داشته باشد. اگر از شیر های اطمینان مناسبی استفاده نکنید، باعث مشکلات بسیاری می ‌شود و عملاً کارایی برای شما نخواهد داشت.

در قدم بعد به این فشار عملیاتی این قطعه دقت نمایید. مقدار فشاری که شیر قادر به تحمل بوده اهمیت بسیار بالایی در سیستم های پنوماتیک دارد. در کنار این موارد توجه به تعداد پورت ها توجه به ولتاژ مجاز سیستم نیز از عوامل مهم در انتخاب شیر اطمینان پنوماتیک است.

 

 

 

صفحه نخست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 9 =