مقالات

دلیل افت فشار سیستم های پنوماتیک و هیدرولیک

دلیل افت فشار سیستم های پنوماتیک و هیدرولیک

افت فشار سیستم های پنوماتیک و هیدرولیک اهمیت بسیار بالایی دارد. با ما همراه باشید تا در مورد دلیل افت فشار سیستم های پنوماتیک و هیدرولیک صحبت کرده و راه های مقابله با آن را بررسی می کنیم.

افت فشار هیدرولیک

افت تدریجی یا ناگهانی فشار باعث کاهش محسوس سرعت سیلندر یا قدرت آن می شود و گاهی اوقات ممکن است سیلندر هیدرولیک متوقف شود. برای تشخیص آن می توانید به صدای غیر عادی دستگاه گوش نمایید که اغلب با صدای ناگهانی پمپ همراه می شود.

تعمیر و عیب یابی سیستم های پنوماتیک و هیدرولیک

برای عیب یابی کاهش فشار باید از خدمات سرویس تکنسین های با تجربه استفاده نمایید و از اجزای اصلی مانند فیلتر، شیر، فشار شکن، پمپ، شیر کنترل و سیلندر پنوماتیک را بازدید نمایید تا عیب دستگاه را تشخیص داده و عیب یابی نمایید. یکی از مجموعه های متخصص در زمینه سیستم های پنوماتیکی، مجموعه فارکو پنوماتیک است.

تعمیر و عیب یابی سیستم های پنوماتیک و هیدرولیک

نشت داخلی سیستم

رعایت استاندارد های نگهداری پمپ اهمیت بالایی دارد. با توجه به اینکه یونیت های هیدرولیک در دمای ۸۰ درجه فعالیت می کنند، پس از مدتی ممکن است افزایش دما باعث آسیب سیستم هیدرولیک شود. در ادامه باعث نشت مایع سیال شده و به مرور نشت روغن و فشار افزایش می یابد. در نتیجه به صورت دوره‌ ای پمپ هیدروموتور شیرآلات و جک سیستم باید بررسی شود

بررسی و تشخیص نشت خارجی دستگاه آسان بوده اما برای بررسی نشت داخلی باید از دستگاه های تخصصی مانند دماسنج استفاده نمایند. با دماسنج های مادون قرمز می ‌توانید گستره نشتی داخلی را مشاهده نمایید. در ادامه به سایر دلیل افت فشار سیستم های پنوماتیک و هیدرولیک می پردازیم.

شیرآلات نا مناسب سیستم

انتخاب شیرآلات نامناسب جزو مواردی است که برخی در زمان خرید توجهی ندارند. در زمان خرید سیستم هیدرولیک باید بر اساس فشار مورد نیاز قطعات سیستم خریداری نمایید. به عنوان مثال پمپ هیدرولیک باید فشار برابری نسبت به پاور هیدرولیک داشته باشد. شیر برقی مناسب جریان سیال و فشار وارده بر سیستم هیدرولیک را کنترل می کنند. در غیر این صورت توانایی جریان سیال را نخواهند داشت.

کاهش دور پمپ هیدرولیک

سیستم های هیدرولیکی برای تامین قدرت خود از محرک اولیه استفاده می کنند. در نظر داشته باشید سیستم های هیدرولیکی دو نوع محرک های اولیه داشته که از موتور های احتراقی و الکتروموتور استفاده می کنند. در نتیجه پمپ با دریافت محرک اولیه، سیال را در سیستم جاری کرده و در صورت عدم افت فشار باعث حرکت آن خواهد شد. پس عدم کاهش دور محرک پمپ هیدرولیک اهمیت بالایی داشته و باید زیر نظر افراد متخصص پمپ هیدرولیک را تعمیر نمایید

بررسی اجزا و تجهیزات سیستم های هیدرولیکی ای به صورت دوره ای و ماهانه اهمیت بالایی در سلامت و عمر دستگاه دارد پس سعی کنید زیر نظر افراد متخصص سیستم را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. در ادامه به سایر دلیل افت فشار سیستم های پنوماتیک و هیدرولیک می پردازیم.

کاهش دور پمپ هیدرولیک

گرفتگی روغن سیستم

گرفتگی مسیر انتقال روغن باعث ساییدگی اتصالات فلزی و آسیب به یونیت هیدرولیک می شود که در نتیجه آلوده شدن مایع سیستم را به دنبال خواهد شد. اتخاذ روش ‌هایی برای جلوگیری از انسداد مسیر پمپ ها و فیلتر ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

جلوگیری از افت فشار سیستم های پنوماتیک و هیدرولیک

بررسی مایع سیال و پمپ هیدرولیک باعث افزایش عمر سیستم های هیدرولیک صنعتی می شود. پس در زمان استفاده پمپ هیدرولیک را هواگیری کرده و فشار شکن دستگاه را تنظیم نمایید. فیلتر های سیستم را به صورت دوره ‌ای تعویض کرده و دمای روغن را بر روی ۴۵ درجه تنظیم نمایید. همچنین از تجهیزات، شیرآلات و قطعه های مناسب فشار در سیستم استفاده نمایید.

بحث امروز ما در مورد دلیل افت فشار سیستم های پنوماتیک و هیدرولیک بود. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان فنی سایت فارکو پنوماتیک در ارتباط باشید. همچنین برای تعویض یا عیب یابی سیستم ها نیز می توانید با کارشناسان سایت فارکو پنوماتیک مشاوره نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − شش =