مقالات

تفاوت جک بی کیفیت و با کیفیت

تفاوت جک بی کیفیت و با کیفیت

فاکتور های مختلفی برای بررسی و خرید جک وجود دارد. در صورتی که قصد خرید جک پنوماتیک یا هیدرولیک را دارید، برای بررسی تفاوت جک بی کیفیت و با کیفیت با ما همراه باشید.

مزیت های استفاده از جک چیست

انواع جک هیدرولیک و جک پنوماتیک متفاوت از همدیگر هستند. جک هیدرولیک به معنای جریان حرکت مایع بوده و به دلایل خاصیت زنگ زدگی آن می توانید در صنایع مختلفی استفاده نمایید. جک های هیدرولیکی هزینه بالا تری نسبت به جک های پنوماتیکی داشته ولی اگر به صورت کلی بررسی کنیم، هزینه های مقرون به صرفه و با توجه به کارایی آن خواهیم داشت.

سیستم های هیدرولیکی به قدرت و سرعت بالای کنترل شده مشهور هستند. از سیستم های پنوماتیکی نیز برای انتقال و جابجایی این نیرو در ورن پایین تر و سرعت حذکتی متوسط مورد استفاده قرار می گیرد.

مزیت های استفاده از جک چیست

کارکرد سیستم هیدرولیک

سیلندرهای هیدرولیکی به عنوان یک محرک مکانیکی شناخته می شود و بدون نیاز به چرخ دنده مکانیکی، امکان انتقال حرکت خطی در سیستم را فراهم می کند. ادامه انتقال نیرو به نقطه دلخواه انجام شده و لوله ها شیلنگ ها و بسته ها برای این کار تعبیه شده است سپس فشار و جریان کنترل شده و سیال مورد نظر تحت فشار توسط عملگرها باعث جابجایی و نیروی مکانیکی در سیستم می شود.

در نظر داشته باشید در علم فیزیک فشار برابر با نیرو تکسیم بر سطح مقطع بوده و هرچقدر سطح مقطع کوچک تر باشد، به نیروی کمتر و هرچقدر سطح مقطع بزرگ تر باشد، به نیروی بیشتری نیز نیاز خواهد داشت. در ادامه به تفاوت جک بی کیفیت و با کیفیت می پردازیم.

محاسبه نیرو جک

نیرو در جک هیدرولیک اهمیت بسیاری دارد و به عنوان اولین فاکتور در انتخاب جک هیدرولیک مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از فرمول می توانید با تکسیم نیرو بر سطح مقطع، فشار جک را بررسی نمایید. اطلاع از جک هایی دو طرفه و یک طرفی نیز اهمیت دارد. در جک های یک طرفه مساحت شفت بررسی شده و در جک های دوطرفه مساحت پشت پیستون یا سیلندر مورد بررسی قرار می گیرد. برای افزایش قدرت و ایجاد نیروی محرک جک ها از ماشین آلات کشاورزی، باربری ها و سیستم های یونیت هیدرولیکی استفاده می شود.

محاسبه نیرو جک

ویژگی های جک با کیفیت

جک های با کیفیت طراحی ساده ای داشته که بتوانید به صورت آسان استفاده نمایید. وزن کمتر جک های هیدرولیکی از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌توانید بر حسب کاربرد خود در طرح ها و نمونه های مختلفی خریداری نمایید. برای عملکرد جک نیاز به فضایی بسیار بزرگی وجود ندارد و بهترین گزینه برای جابجایی اجسام سنگین محسوب می شود.

یکی از مجموعه های معتبر در زمینه فروش تجهیزات پنوماتیک و هیدرولیکی، مجموعه فارکو پنوماتیک است. می‌توانید انواع سیلندر پنوماتیک، واحد مراقبت پنوماتیک، شیر برقی هیدرولیک، تجهیزات ابزار دقیق و سایر منظومات پنوماتیک را خریداری نمایید. ادامه به تفاوت جک بی کیفیت و با کیفیت می پردازیم.

حداکثر قدرت و ارتفاع جک های هیدرولیکی

به صورت کلی جک هیدرولیکی قدرت بیشتری نسبت به جک های پنوماتیکی دارد. برای خرید جک باید به معیار ها و تجهیزات قابل جابجایی خود توجه نمایید. بر اساس فشار بار جابجایی اقدام به خرید جک مورد نظر خود نمایید. حداکثر ظرفیت و حداکثر ارتفاع محل کاری شما بستگی خواهد داشت. می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت جک هیدرولیک، انواع تجهیزات هیدرولیکی و پنوماتیکی به سایت فارکو پنوماتیک مراجعه نمایید. در زمان مشاوره با کارشناسان فنی سایت اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

جمع بندی

در برخی موارد ممکن است جک هیدرولیک قدرت کافی برای جابجایی اجسام را نداشته باشد. برای بررسی مورد حتما به حجم روغن موجود در جک هیدرولیکی توجه نمایید. در صورت کمبود روغن یا نشتی یا خرابی بخشی از سیستم این اتفاق روی می دهد. انواع جک هیدرولیکی جا به جایی باید حرکت نرم و یکنواختی داشته باشد.

اگر جک حرکت های ضربه ای داشته باشد، باعث خرابی میله و قسمت های مختلف جک می شود. بحث امروز ما در مورد تفاوت جک بی کیفیت و با کیفیت بود. امیدوارم مطالب بررسی شده در این مقاله به عنوان “تفاوت جک بی کیفیت و با کیفیت” مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =