مقالات

بزرگ ترین مشکل سیستم پنوماتیک

بزرگ ترین مشکل سیستم پنوماتیک

امروزه سیستم های پنوماتیک در ساخت تجهیزات مختلف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای سیستم کمک فنر خودرو نیز می توانید از تجهیزات پنوماتیک استفاده نمایید. با ما همراه باشید ضمن بررسی معایب و مزایای سیستم پنوماتیک، به بررسی بزرگ ترین مشکل سیستم پنوماتیک نیز بپردازیم.

مزایا سیستم پنوماتیک

  • استفاده از هوا برای ایجاد فشار

سیستم های پنوماتیکی از هوا برای جابجایی و فشار استفاده می کنند. هوا ارزان بوده و می توانید در تمام نقاط کره زمین بیابید. پس استفاده از تجهیزات و سیستم پنوماتیک ارزان و مقرون به صرفه بوده و قابل خرابی یا فاسد شدن نیست. جهت خرید تجهیزات و لوازم پنوماتیک شیر برقی برنجی می توانید به فروشگاه فارکوپنوماتیک مراجعه نمایید.

بزرگ ترین مشکل سیستم پنوماتیک

  • ماده اولیه تجدید پذی

شما می توانید از هوا به عنوان ماده اولیه استفاده کرده و باعث آلودگی محیط نمی شود. به خاطر همین عامل، می توانید به مدت طولانی مورد استفاده قرار دهید. در نظر داشته باشید سیستم پنوماتیک طراحی ساده ای داشته و می توانید به آسانی مورد استفاده قرار دهید. در ادامه به بزرگ ترین مشکل سیستم پنوماتیک می پردازیم.

  • سازگار با محیط زیست

سیستم های پنوماتیک سازگار با محیط زیست بوده همچنین آلودگی، گرد و غبار ایجاد نمی کند. پس می توانید به آسانی در محیط های مختلف مورد استفاده قرار دهید. کار کردن با سیستم پنوماتیک بسیار آسان و ایمن بوده و می توانید حتی در دما های بسیار بالا نیز مورد استفاده قرار دهید. در نتیجه هیچ گونه انفجار یا آتش سوزی ایجاد نمی شود.

معایب سیستم پنوماتیک

  • دقت سیستم پنوماتیک

یکی از موارد حائز اهمیت، دقت سیستم پنوماتیک است. اگر جریان هوا و فشار کاهش یابد، دقت دستگاه نیز کاهش می یابد و عملکرد نامناسبی بر قطعات داشته و کاهش فشار باعث کاهش راندمان خروجی دستگاه می شود.

  • عدم تحمل فشار بیشتر

سیستم های پنوماتیکی نمی توانند بار زیادی را تحمل کرده و نسبت به جک ها و سیستم های هیدرولیکی قدرت کمتری دارند پس اگر قصد خرید سیستم پنوماتیک را دارید، ظرفیت متناسب با فعالیت خود را خریداری نمایید. در ادامه به بزرگ ترین مشکل سیستم پنوماتیک می پردازیم.

  • سرعت سیستم

سیستم های پنوماتیک سرعت غیر یکنواخت دارند با این توضیح که در صورت کاهش فشار سرعت دستگاه کاهش می یابد که در ادامه سرعت عملگر ها و پیستون ها نیز کاهش خواهد داشت. با توجه به فشاری که تحمل می کند، در صورت کاهش فشار امکان خرابی سیستم یا بخشی از قطعات سیستم پنوماتیک وجود دارد.

بزرگ ترین مشکل سیستم پنوماتیک

بزرگ ترین مشکل سیستم پنوماتیک

در زمان خرید حتما باید به سرعت سیستم، عدم تحمل فشار بیشتر و دقت آن توجه نمایید و سیستمی را خریداری کنید که متناسب با فعالیت شما باشد اما سیستم های پنوماتیک یک ایراد بزرگتری داشته و گاهی صدای بلندی تولید می‌کند که مانند صدای انفجار بوده و ممکن است در مناطق مسکونی یا شهری مورد استفاده قرار نگیرد. سیستم پنوماتیک سیستم های پر صدایی در صنعت محسوب می شود البته برای کاهش این مشکل میتوانید از اگزوز پنوماتیک استفاده نمایید.

مقایسه سیستم های هیدرولیکی و پنوماتیک

در زمان خرید سیستم باید به نیروی خطی دستگاه ها، نیروی دورانی حرکت خطی، حرکت نوسانی، تنظیم پذیری، مصرف انرژی، تاثیرات محیطی، هزینه های سرمایه گذاری و هزینه های انرژی دقت نمایید. سیستم های هیدرولیکی و سیستم های پنوماتیکی هرکدام مزایا و معایب خاص خود را داشته و در فعالیت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. سیستم پنوماتیکی هزینه های اولییه و کارکرده مقرون به صرفه ای داشته ولی اگر قصد جابجایی و کاربرد سنگین‌تری دارید، سیستم های هیدرولیکی را خریداری نمایید.

جهت مشاهده قیمت تجهیزات پنوماتیک و هیدرولیک و خرید سیستم های کامل پنوماتیک و هیدرولیک  به فروشگاه تجهیزات پنوماتیک فارکوپنوماتیک مراجعه کرده یا با کارشناسان سایت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + سه =